Fasola jest uprawiana na całym globie, szczególnie dużo jej w meksykańskiej kuchni, na stary kontynent trafiła dzięki Kolumbowi.

pomidorSuszone pomidory, jak wykazują najnowsze dania mają działanie przeciwnowotworowe, zmniejszają tez ryzyko raka prostaty. Maja w swym składzie węglowodany o właściwościach zbliżonych do likopenu. Zatem chronią nasze DNA przed działaniem wolnych rodników, hamują tez wzrost komórek nowotworowych.

dieta49iŚliwki, zarówno te świeże, jak i suszone są cennym źródłem wielu substancji chroniących nasz organizm oraz poprawiających jego funkcjonowanie. Zawierają one znaczne ilości związków fenolowych i to zarówno mirabelka, węgierki jak i renklody. Mam tu na myśli epikatechinę, katechinę i kwercetynę.

cytrusy2Jest to temat jak najbardziej na czasie biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy przed świętami i nowym rokiem. W tym czasie będą na nas czekały pokusy, którym czasem może być ciężko się oprzeć. Najczęściej nastawiamy się na skosztowanie każdego dania po odrobinie, ale nawet w te sposób szybko dochodzi do sytuacji, że mamy pełny brzuch. W takiej sytuacji powstają pewne dolegliwości, jednak możemy sobie z nimi bardzo prosto poradzić.

dieta11Największym mitem, jaki dotyczy oczyszczania organizmu jest wprowadzenie głodówki, jako doskonałej metody dającej wyśmienite efekty. Tym czasem całkowite powstrzymywanie się od jedzenia nawet przez 1 lub d2 dni nie sprawi, że pozbędziemy się toksyn. Dużo lepszy efekt osiągniemy poprzez zastosowanie naturalnego detoksu.

lekarz-2Powszechnie wiadomo, że niedobór witamin, może mieć katastrofalne skutki dla naszego organizmu. Ale uwaga ich nadmiar także. Sprawdza się tu powiedzenie co za dużo, to niezdrowo. Witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wspomaga wiele ważnych dla niego funkcji, oraz pomaga nam zachować witalność i zdrowy wygląd.

oliwaCzy wiesz, że niektóre oleje są niezbędne dla naszego organizmu?, pomagają go oczyścić z toksyn, dodają siły i wigoru oraz odtruwają. Takie działanie ma np. oliwa. Jest ona bogata w kwasy omega-6 i omega-3, oraz wiele substancji, które chronią nasz organizm przed atakami grzybów. Ponadto zawiera również witaminy A, B i E i obniża ciśnienie i poziom złego cholesterolu.