u-stomatologaCzasem w życiu przychodzi taki moment, że musimy zdecydować o usunięciu zęba.

jemiola-zdrowieJemioła ma bardzo cenne właściwości. Dzięki temu to doskonałe lekarstwo na wiele chorób.

zapach-zdrowieZapachy mogą nam sporo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Jeśli jest od nas wyczuwalny zapach moczu to może świadczyć to o cukrzycy.

leki-dietaKażdy z nas, co jakiś czas sięga po lekarstwa, Polacy robią to nawet częściej niż mieszkańcy innych europejskich państw. Mało tego, ponieważ według statystyk zajmujemy drugie miejsce na świecie zaraz po USA.

cukrzyca3Diabetycy są szczególnie podatni na zakażenia i to zarówno bakteryjne, grzybicze jak i wirusowe. Podczas chorowania na cukrzycę spada ilość pożytecznych bakterii, czyli pałeczek kwasu mlekowego.

badanie-piersiBadanie piersi warto przeprowadzać za pomocą specjalnej rękawicy, która można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Dzięki niej możliwe jest wykrycie nawet niewielkich guzków.

leczenie-medCzasem słyszymy że zupełnie zdrowa osoba umarła w środku nocy, wtedy nie potrafimy tego wyjaśnić. Ma to miejsce w różnych rejonach świata i przez lata w niektórych z nich ukształtowało się przekonanie że to we śnie przychodzą demony i mordują śpiącego. Dziś już wiadomo ze jest to efekt zabójczej choroby serca, nazywa się ją SUDS czyli Sudden Unexplained Death Syndrome.