LekarzCzasem leczenie jakiejś choroby wymaga Anie tylko diagnostyki, ale też konsultacji że specjalistami z innych dziedzin. Przyjrzyjmy się takiemu chociażby stomatologowi. Jego dzielnie z pozoru ogranicza się tylko do zębów, no orze do jamy ustnej. Ale czasem dotyka on też zatok przy np. robieniu implantów.

Z tym, że w naszym kraju działania stomatologa nie są poprzedzane sprawdzaniem stanu zatok przez innego specjalistę, a tak to właśnie wygląda w wielu innych krajach. Jełki w zatokach toczy się proces zapalny to ingerencja w nie może zakończyć się groźnymi komplikacjami. Dlatego też przed wszczepieniem implantów w szczękę górna pacjent powinien mieć wykonane badanie obrazowe zatok i odbyć konsultacje laryngologiczną. Leczenie niedrożności dróg łzowych jest obowiązkiem jednocześnie laryngologa i okulisty. W ten obszar wkraczają działania obu tych spec altów. Ale w praktyce znacznie częście3j tą choroba zajmuje się okulista. Chodzi tu oczywiście o to, że główny problem jest bliżej oczu wiec z nim udajemy się do okulisty. Jeśli chodzi o ból Glowy to prowadzi on pacjentów prosto do poradni neurologicznych. Z tym, że w tym wypadku bardzo ważne jest też badanie laryngologiczne. Tu też chodzi o przewlekłą i ukrywająca się infekcję zatok.