medicaWielu badaczy podejrzewa że data naszych urodzin wpływa na stan naszego zdrowia. Ta zależność zatem potwierdzają nie tylko astrologowie. Wielu fachowców z dziedziny medycyny naturalnej też to potwierdza. Już Hipokrates diagnozując choroby uwzględniał znak zodiaku. Zdarza się że dzieci są zupełnie innego znaku a są atakowane przez podobne infekcje. Warto tu wspomnieć że Bliźnięta i Ryby oraz Barany i Byki mają większą skłonność do infekcji dróg oddechowych.

Dlatego szczególnie teraz podczas dużych sięgających nawe1 51 – 20 stopni mrozów powinny one uważać na siebie, nosić ciepły szalik i czapkę. Powinny one także pić wywar z dzikiej róży który je ochroni przed infekcjami. Astrologowie twierdzą także że osoby spod tych znaków jeśli palą papierosy to właśnie w tym roku mają szansę pozbyć się nałogu, bowiem gwiazdy będą im sprzyjały. Warto wspomnieć będąc przy znakach zodiaku że kobiety które są spod znaku Wagi mają często kłopoty z układem moczowym. Często też mają kłopoty z nerkami. Szczególnie u tych pań ważne jest dokładne wyleczenie każdej infekcji inaczej choroby będą się powtarzały. Osoby te powinny unikać basenów i przeciągów. Inni badacze twierdzą że osoby te mają także większą skłonność do problemów z kręgosłupem. Przyjrzyjmy się teraz koziorożcowi i strzelcowi. Osoby spod tych dwóch znaków często chorowały w dzieciństwie, za to na starość będą miały większy sposób. Medycy jako ich najsłabszy punkt wskazują układ kostno-stawowy. Szczególnie narażone są stawy biodrowe oraz kolanowe, należy dbać o prawidłową wagę by nie narażać na dźwiganie zbędnych ciężarów nasze kolana. Osoby te często są atakowane przez osteoroporozę, najlepszym sposobem na jej uniknięcie są długie spacery i gimnastyka. Jeśli chodzi o potrzeby seksualne to na czoło stawki wysuwają się skorpiony. Ale znak ten powinien uważać na siebie szczególnie mężczyźni w roku 2010 mogą mieć problemy ze swoim interesem. Muszą oni unikać alkoholu i papierosów aby pozostać w jak najwyższej formie. Niekorzystnie może wpływać także stres. Osoby spod znaku Wodnika mają problemy z nadwagą często też chorują na miażdżycę i cukrzycę. Osoby te także c za często się Inie ruszają, prowadzą raczej kanapowy tryb życia. Warto też by były one na odpowiedniej diecie która powinna składać się z ryb, warzyw oraz pełnoziarnistego pieczywa. Dzięki niej uregulujemy swój cholesterol. Na wszystkie te informacje i prognozy musimy patrzeć z przymrużeniem oka, lecz w każdej z tych przepowiedni jest ziarnko prawdy. Warto się zagłębić w te informacje i sprawdzić na co musimy uważać.